Газ подорожчає. І що далі?

ТОВ «БТК - Центр Комплект» вирішували питання енергозбереження

«Енергозбереження», «енергоефективність» - зараз це не просто абстрактні поняття, а актуальні питання, якими все більше переймаються не лише високопосадовці чи економісти, а й звичайні українці. Адже існує пряма залежність між енергозбереженням і товщиною гаманця кожного громадянина.

У зв’язку з ситуацією, що склалась із поставками газу з Росії, спеціалісти «Центру Утеплення» (ТОВ «БТК-Центр Комплект) збирались для обговорення економного використання енергетичних ресурсів для заощадження коштів населення. У напрямку роботи щодо економії енергоресурсів підприємство не новачок, адже вже багато років займається вирішенням питання економії витрат на опалення житлових приміщень, будівель та споруд соціальної сфери шляхом правильних розрахунків систем утеплення фасадів та модернізації інженерних мереж. Спеціалісти постійно надають кваліфіковані технічні рішення, що дає змогу заощаджувати кошти.

За час існування підприємства було утеплено приблизно 2000 будівель: дитячі садочки, лікарні, соціальне житло, поліклініки, церкви, адміністративні будівлі, загальноосвітні школи, спортивні школи, кінотеатри, будівлі для проведення культурно-розвиваючих заходів та багато інших. Витрати на встановлення теплоізоляційних систем окупаються після декількох років, оскільки рахунки на опалення будівлі зменшуються від 30% до 70%. На фоні постійного зростання вартості енергоносіїв і проблем з постачанням природного газу із сусідньої країни теплоізоляційні системи набули великої популярності.

Декілька років тому на підприємстві, окрім питання економії на опаленні, спеціалісти підприємства підняли питання економії саме витрат природного газу. В той час всі почали говорити про «украдений газ», але мало хто знає, що через некоректний облік газу витрачається більше ресурсу, ніж оплачується, чи навпаки. Ця проблема виявилась суттєвою, адже в першій ситуації затрати несе держава, а в другій – споживач. Проблема коректного обліку газу існувала завжди, але в умовах суттєвого підвищення вартості природного газу набула нового значення. Так, для встановлення в середині приміщень потрібні одні лічильники, а для встановлення на вулиці зовсім інші – тільки при дотриманні цієї умови можна говорити про дійсно правильний облік спожитих енергоресурсів. Ще кілька років тому ТОВ «БТК-Центр Комплект» розробило власну методику калібрування лічильників газу для встановлення в середині опалювальних приміщень та для встановлення на вулиці. На сьогоднішній день лічильники газу, що зроблені за цією методикою встановлюються на території всієї України.

З підвищенням тарифів на газ для населення лічильник перетворюється з «ворога» споживача на його помічника, тому що норми які нараховуються на кожну людину в родині все відчутніше відбиваються на сімейному бюджеті. Зрозуміло, що при встановленні лічильника споживач розраховується тільки за той газ, який спожив, а не за дірки в трубах та неробочі регулятори тиску газу, які часто зустрічаються на розподільчих пунктах міст та сіл.

Майже рік тому перед технічними спеціалістами постало питання очистки стічних вод, що сприяло відкриттю нового напрямку роботи на підприємстві. Тоді було відкрито ще один відділ.

Інженери відділу займаються розробками енергозберігаючих прогресивних технологій, що дають можливість знизити вартість очищення стічних вод і одночасно досягти високих показників якості очищеної води, яку можна повторно використовувати для технічних потреб.ТОВ «БТК-Центр Комплект» маючи позитивну репутацію, як суб’єкта, здатного проводити успішну діяльність в сфері енергоефективних технологій від проекту до реалізації розуміє, що на сьогоднішній день теплова модернізація житлових та громадських будинків – це завдання №1 у контексті підвищення цін на енергоресурси

На майбутнє на підприємстві вже заплановані регулярні семінари, на яких мають обговорювати такі актуальні питання :

- Утеплення фасадів з участю проектних організацій;

- Модернізація інженерних систем тепло-, водо-, газопостачання;

- Системи очистки стічних вод.

2014-06-20

Назад

Мы перезвоним Вам

Имя:

Телефон:

Тема вопроса: