Пілотний проект з передачі даних Smart лічильників на основі стандарту NB-IoT

ВАТ "Кіровоградгаз" має на меті стати першими в Україні, хто застосує передачу даних останнього покоління.

Рік тому ТОВ "БТК-Центр Комплект" сертифікувало в Україні Smart-лічильники виробництва Pietro Fiorentini S.p.A.

Дані лічильники мають два інтерфейса для обміну даними - локального і віддаленого доступу. Підключення до віддалених вимірювальних систем можливе з такими комунікаційними інтерфейсами:

- Багатоточковий - реалізовано з допомогою радіозвязку з інтерфейсом M-Bus 169МГц (Mode N2)

- Двоточковий з інтерфейсом стандарту GPRS-модема

- Двоточковий з інтерфейсом стандарту NB-IoT

Для України останній стандарт є новим. NB-IoT (Narrow Band Internet of Things) - стандарт стільникового зв'язку для пристроїв телеметрії з низькими обсягами обміну даними. Розроблено консорціумом 3GPP в рамках робіт над стандартами стільникових мереж нового покоління. Призначений для підключення до цифрових мереж зв'язку широкого спектра автономних пристроїв: медичних датчиків, лічильників споживання ресурсів, пристроїв «розумного» будинку і т.ін. Особливістю його є низький рівень енергоспоживання, висока проникна здатність та захищеність. Концепція IoT (Internet of Things - з анг. "Інтернет речей") в Європі давно працює, тому рано чи пізно почне широко працювати і в Україні.

Гарною новиною в сфері газопостачання та газифікації є те, що ВАТ«Кіровоградгаз» має намір першим серед газових підприємств України перейти до передачі даних у стандарті NB-IoT зі Smart-лічильників газу ТМ Pietro Fiorentini. Можливість запуску такого пілотного проекту обговорили керівництво ВАТ «Кіровоградгаз» та ТОВ «БТК-Центр Комплект». Мобільним провайдером в проекті виступить компанія Vodafone Україна, яка забезпечить покриття мережі для Smart-лічильників. Оператором Vodafone Україна вже протестовано власні мережі IoT за технологією NB-IoT у Києві та Харкові і тому клієнти та партнери компанії зможуть використовувати найбільш сучасну в світі технологію передачі даних.

Smart-лічильники газу забезпечать Smart системиобліку газу в Україні. Крім передачі даних, вони дають можливість аналізувати споживання газу в цілому, гарантують високу точність обліку газу, унеможливлюють людський фактор під час збирання показників. До того ж, «розумні» лічильники захищені від несанкціонованого втручання та стійкі до впливу навколишнього середовища.

21-10-2019

Назад
ВАШИ ПОКУПКИ:

Новости

21-10-2019
ВАТ "Кіровоградгаз" має на меті стати першими в Україні, хто застосує передачу даних останнього покоління.
20-10-2019
Про кроки інтеграції Smart технологій в роботі підприємства та домовленості про подальшу спільну роботу в цьому напрямку.

Мы перезвоним Вам

Имя:

Телефон:

Тема вопроса: